Ukázka vojenské policie
Ukázka výzborje a výstroje z 2. světové války
Přetahovaná
Žebřík
Děti v pirátské lodi

Tábor pro děti

O nás

Kdysi jeden starý táborník řekl: „Kvalitní dětský tábor musí splňovat tři základní věci. Jsou jimi zkušení vedoucí a jejich táborový program, kvalitní tábořiště a parta spokojených dětí.“  Všichni jistě tušíme, že tyto tři důležité faktory jsou zárukou i spokojených rodičů, kteří své ratolesti na tábor posílají.

V našem kolektivu vedoucích známe jeden druhého stejně, jako svého vlastního sourozence.  Za tu dlouhou řadu let, co spolu pořádáme tábory, jsme si k sobě vybudovali takový vztah, že se na sebe můžeme spolehnout nejen při zodpovědné práci s malými táborníky, kdy se z nás stávají „rodiče“ a kamarádi v jedné osobě, ale důvěra jeden v druhého v nás zůstává i v osobním životě po celý rok. Proto na sobě celoročně pracujeme. Snažíme se zlepšovat a zodpovědně se na tábor připravovat, aby pro nás těch pár rozhodujících táborových dnů bylo vrcholem celoroční přípravy pro děti, kterým se snažíme rozdat. Samotný tábor pro nás dospělé je především zodpovědnost, tvrdá každodenní dřina bez nároku na sebemenší oddech, ale také odpočinek od všedního života a tak trochu vrácení se do dětských let, kdy to samé pro nás dělali naši předchůdci, od kterých jsme se učili. Proto se snažme dávat do 14-ti denního táborového turnusu maximum energie.

Tábořiště, které se těší na návštěvu dětí rozhodnutých dennodenně trávit svůj prázdninový čas zápolením při sportovních hrách, se nachází v krásném prostředí obklopeném přírodními scenériemi. Dbáme na to, abychom hry různého zaměření mohli pořádat nejen na hřištích pro pobyt v přírodě tomu určených, ale děti své převážně sportovní schopnosti využijí i na louce, v lese či ve vodě. Snaha přinutit děti na dva týdny zapomenout na vymoženosti dnešního světa, jakými jsou počítač, televize, či chytrý telefon je těžká, ale ne nereálná.  Důležitou součástí správného tábořiště je dobrá a hlavně zdravá kuchyně. Kuchařské řemeslo je řemeslem těžkým, avšak možnosti dobrého kuchaře neznají hranice. Pravidelná a pestrá strava pak dává dětem dostatek síly, aby plnění náročného táborového programu zvládly na výbornou.   

Dnešní děti, jsou velice vnímavé. Svým vedoucím neodpustí sebemenší nedokonalost v táborovém programu. Každoroční vracení se spokojených a za tu řadu let zkušených táborníků je tou nejlepší odměnou, ale především důkazem dobře odvedené práce. Nově příchozí kamarádi, kteří dokonale zapadají mezi své vrstevníky, jako kostičky hry puzzle, si bez výjimky zvykají na změnu ze stereotypního režimu z domova a okamžitě si užívají letních dní v přírodě naplno. Dohromady pak všechny děti tvoří fantastický kolektiv táborníků, kteří po skončení tábora udržují mnoholetý kamarádský vztah nejen mezi sebou, ale i se svými dospělými přáteli. Často si své vzpomínky na tábor uchovávají na věky.

Výše zmíněné řádky nejsou to jediné, co dělají z tábora pro děti kvalitní dětský tábor, ale jsou to základní faktory, které musí každý dobrý tábor pro děti splňovat.  Musí být pevné a stabilní, aby se rodiče nemuseli bát o své ratolesti a s klidným svědomím mohli svěřit to nejcennější lidem, které v běžném životě potkávají třeba v supermarketu, při každodenních povinnostech. Vy důvěřujte nám a my budeme dělat vše proto, abychom Vaší důvěru nezklamali.

Tábor pro děti 2022

Téma: Princové a princezny

Odjezd: v neděli 17.7.2022 v 11:00

Příjezd: v sobotu 30.7.2022 mezi 10:00 až 10.30

Místo odjezdu a přijzdu: vojenský útvar 2298 Chrudim, Obce Ležáků 14, Chrudim.

Přihlášku naleznete v sekci dokumenty.

Kontakty

email: info@taborprodeti.cz

Eva Šíbová:

telefon: 606 673 370
email: e.sibova@seznam.cz

adresa pro zasílání přihlášek:

Eva Šíbová
Vojenský útvar 2298
537 01  Chrudim  

Dále nás najdete na sociálních sítí

Ikona facebookNáš instagramNáš youtube